«СКАЗ: ПОДІЛИСЬ ЗНАННЯМ. ЗБЕРЕЖИ ЖИТТЯ»

Безымянный

28 вересня людством відмічається Всесвітній день боротьби зі сказом.

З нагоди цього дня у Київському Національному університеті біоресурсів та природокористування на базі факультету ветеринарної медицини проходить міжнародна науково-практична конференція «Сказ: поділись знанням. Збережи життя».

У проведенні конференції взяли участь керівники та наукові співробітники факультету ветеринарної медицини Національного університету біоресурсів та природокористування, спеціалісти Держпродспоживслужби України, фахівці Центру Громадського здоров’я МОЗ України та обласних лабораторних центрів МОЗ України (в тому числі й Харківського).

В доповідях обговорено широке коло питань, пов’язаних з епідеміологією та епізоотологією сказу, проблем діагностики та профілактики захворювання, особливості формування антирабічного імунітету та сучасні аспекти фармаконагляду за вакцинами проти сказу. Особливу увагу було приділено оздоровленню території України від сказу.

Нагадано, що Всесвітній день боротьби зі сказом – це непогана щорічна нагода для підвищення рівня поінформованості громадян, зацікавлення ЗМІ більш активно  залучитися до профілактичної роботи із запобігання сказу та звернення до більш широкої спільноти.

В своїх виступах учасниками конференції було акцентовано увагу на наявну потребу розробки Національної програми боротьби зі сказом.

За результатами конференції прийнято резолюцію, з якою передбачається ознайомити керівництво Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства охорони здоров’я України та інших державних структур, від яких залежить вирішення, зазначених на конференції проблем.