Про оновлення санітарних норм для школи

Безымянный

Санітарні правила, що регулюють практично всі питання навчання у школі, можуть змінитися вперше за 17 років. Міністерство охорони здоров’я України  у співпраці з Міністерством освіти і науки  України та експертами розробили проект нового  «Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти» з метою визначення гігієнічних стандартів для усіх типів закладів загальної середньої освіти усіх форм власності.

Новим санітарним регламентом передбачено встановлення вимог до влаштування території, будівель і споруд закладів загальної середньої освіти,  систем забезпечення життєдіяльності та освітнього процесу, організації харчування школярів.

Що змінюється у «Санітарному регламенті для закладів загальної середньої освіти»:

  • Скорочується тривалість виконання домашніх завдань. Тривалість виконання домашніх завдань не рекомендується більше 1 години у 3–9 класах та 1,5 години у 10–12 класах. А для учнів першого і другого класів домашні завданні взагалі не рекомендовані.
  • Школи отримають можливість самостійно організовувати простір. Скасовані  нормативи щодо відстані між партами, а в 1-4 класах рекомендовано облаштувати в навчальних приміщеннях місця для відпочинку та ігор.
  • Вчителі можуть використовувати сучасні технології. Дозволено використання в навчальному процесі інтерактивних дощок, мультимедійних технологій та пристроїв. Враховано можливості сучасного інженерного забезпечення (доступу в інтернет тощо). Після занять із застосуванням мультимедійних технологій необхідно проводити фізкультхвилинку та гімнастику для очей, в кінці уроку — фізичні вправи для профілактики загальної втоми.
  • Харчування учнів має відповідати сучасним рекомендаціям. Щоденне меню шкіл має включати, як мінімум, чотири страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30% від добової потреби в енергії. У розроблених рекомендаціях чітко визначена максимально допустима кількість цукру та солі для різних страв. Запропоновані продукти є корисними для дитячого організму.

Прийняття «Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти»  дозволить створити безпечні умови для організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти усіх форм власності.