Про проведення тренінгу з удосконалення епіднагляду за грипом та ГРІ

Безымянный

4 та 5 жовтня 2018 року у м. Києві державною установою «Центр громадського здоров`я Міністерства охорони здоров`я України» проведено навчальний тренінг з удосконалення епіднагляду за грипом та гострими респіраторними інфекціями у якому прийняли участь лікар – епідеміолог  ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» та координатори закладів охорони здоров`я м. Харкова відповідальні за проведення рутинного та дозорного епіднагляду за грипом та ГРІ.

На тренінгу обговорено проект оновленого наказу Міністерства охорони здоров’я України про організацію епіднагляду за грипом та ГРІ, який розроблений з урахуванням світової практики, рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та спрямований, передусім, на отримання якісних даних щодо захворюваності на грип та ГРІ.

Розглянуто питання вакцинації проти грипу з оновленими даними щодо процедури реєстрації медичних імунобіологічних препаратів.

З фахівцями шести регіонів (Харківська, Львівська, Одеська, Сумська, Кіровоградська області та м. Київ), на території яких пілотуватиметься проект, були обговорені заходи з удосконалення організації дозорного епіднагляду за грипом.

У рамках роботи тренінгу проведено практичне заняття з використання міжнародної методики розрахунків епідемічних порогів.