Основні вимоги щодо захисту об’єктів від гризунів

Безымянный

Заходи по боротьбі з гризунами в населених пунктах та на об’єктах повинні носити комплексний характер і складатись із санітарно-гігієнічних, інженерно-технічних та винищувальних заходів.

В приміщеннях, будівлях та спорудах, котрі є місцями проживання, трудової діяльності чи тимчасового перебування людей, в наземних чи підземних спорудах, на територіях населених пунктів повинно забезпечуватись проведення заходів захисту об’єктів від гризунів. Це забезпечується проведенням комплексу інженерно-будівельних, інженерно-технічних, санітарно-гігієнічних та власне дератизаційних заходів.

Відповідальність за виконання інженерно-будівельних, інженерно-технічних заходів по захисту від гризунів покладається на проектно-будівельні організації, що здійснюють проектування об’єктів, їх будівництво, ремонт чи реконструкцію. Відповідальність за забезпечення захисту конкретних об’єктів покладається на установи, організації, підприємства та фізичні особи, що є власниками таких об’єктів. Якщо приміщення знаходиться в оренді – на орендодавця.

Інженерно-будівельні, інженерно-технічні та санітарно-гігієнічні заходи повинні виключити можливість доступу гризунів до будь-якого джерела продуктів харчування та води, включаючи харчові відходи, а також ліквідувати умови, що є сприятливими для існування та розселення гризунів. До таких умов відноситься захаращеність, наявність щілин і ходів в підлозі, стінах, стелі, місцях вводу комунікаційних трубопроводів.

Доступ гризунів до потенційного джерела харчування слід виключити шляхом збереження продуктів у спеціальних контейнерах, шафах, ящиках та іншій тарі, виготовленій з матеріалів, стійких до пошкодження гризунами, з щільною кришкою.

Всі двері та вікна в приміщеннях повинні закриватися щільно. В підвалах, сміттєзбірниках, складських приміщеннях пороги та нижні частини дверей повинні бути виготовлені із матеріалу, стійкого до пошкодження гризунами, або оббиті жестю. Вікна в підвальних приміщеннях повинні бути засклені, або оббиті металевою сіткою.

Приміщення та місця, призначені для зберігання харчових продуктів, підсобні приміщення, сміттєкамери, підвали, сходові клітки, горища забороняється загромаджувати будматеріалами, тарою, непридатним обладнанням, меблями та іншими матеріалами, що створюють укриття для гризунів і ускладнюють доступ до місць обробки.

Прибудинкова територія, парки, сквери, кладовища повинні постійно утримуватись в чистоті і звільнятися від бур’янів і неорганізованих сміттєзвалищ.

Виявлення гризунів, або свіжих слідів їхнього перебування – показник для необхідності проведення винищувальних робіт з дератизації.

Дератизаційні заходи необхідно проводити у відповідності з діючими нормативними документами МОЗ України. Дозволяється використання в роботі тільки дозволених в установленому порядку засобів і обладнання.

Існує величезна кількість методів боротьби з гризунами. Ефективними  на даний час є клейові пастки. Механізм їх дії досить простий. Гризун, приваблений приманкою, наступає на цю пастку і  приклеюється до липкого шару. Використовувати цей спосіб необхідно з особливою застережливістю, якщо в будинку є діти та домашні тварини.

Капкани також є досить поширеними пристроями у боротьбі з гризунами. Віддати перевагу цьому методу варто, якщо точно відомо, де знаходяться нори, або  маршрут переміщення гризунів.

Ультразвукові відлякувачі мишей і щурів — це нововведення, здатне випромінювати ультразвукові хвилі, які викликають у щурів стійке занепокоєння і спонукають їх залишати  місця свого облаштування.

І все ж таки найбільш ефективним методом боротьби з щурами є застосування  отрутопринад.

Але при цьому варто пам’ятати: препарати, придбані «з рук», в місцях несанкціонованої торгівлі, сумнівного походження та якості не тільки не гарантують позитивний результат, а й несуть потенційну загрозу здоров’ю та життю людини!!!

Наші фахівці професійно проводять боротьбу з гризунами відповідно до вимог санітарно-епідеміологічного законодавства лише гарантованими, зареєстрованими у чинному порядку та дозволеними до використання  засобами.

Профілактичні заходи проводяться на  договірній основі.

Тільки професіонали можуть гарантувати якість та безпеку виконаних робіт!

Детальніше звертайтеся за тел. відділення дезінфектології: 3150143