Про проведення Тижня з безпеки дорожнього руху

Безымянный

В період з 12 по 18 листопада 2018 року в Україні проводитиметься Тиждень з безпеки дорожнього руху, мета якого — об’єднання зусиль державних органів, бізнесу, громадських організацій, наукової спільноти, засобів масової інформації та кожного члена суспільства для виконання державних та міжнародних програм з безпеки дорожнього руху.

Протягом останніх десятиліть у світі спостерігається стрімке збільшення кількості транспортних засобів та підвищення інтенсивності дорожнього руху, що призводить до збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод та їх негативних наслідків. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), дорожньо-транспортний травматизм на сьогодні є однією з найактуальніших проблем охорони здоров’я. За прогнозами, у 2030 році дорожньо-транспортні пригоди можуть стати однією з основних п’яти причин смертності людей у світі.

Ось чому міжнародне співтовариство приділяє значну увагу розробленню та здійсненню стратегічних заходів з безпеки дорожнього руху, спрямованих на запобігання дорожньо-транспортному травматизму. Зокрема, Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла 02 березня 2010 року резолюцію № 64/255 «Підвищення безпеки дорожнього руху в усьому світі», співавторами якої стали 69 країн-членів та до реалізації якої долучилася також Україна. Резолюцією проголошено 2011 – 2020 роки «Десятиліттям дій з безпеки дорожнього руху».

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 червня 2017 року № 481-р була схвалена «Стратегія підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року». Рішенням Уряду затверджено План заходів щодо її реалізації.

На підставі «Стратегії…» за ініціативою Харківської обласної державної адміністрації розроблена комплексна регіональна Програма забезпечення безпеки дорожнього руху  на території  Харківської області на 2018 – 2020 роки.

Основною метою Програми є зниження рівня смертності внаслідок дорожньо-транспортних пригод на території Харківської області, ступеня тяжкості наслідків дорожньо-транспортних пригод для учасників дорожнього руху та зменшення соціально-економічних втрат від дорожньо-транспортного травматизму, а також запровадження ефективної системи управління безпекою дорожнього руху на території регіону для забезпечення захисту життя та здоров’я населення.

Передбачено удосконалення системи підготовки водіїв транспортних засобів та інших учасників дорожнього руху щодо володіння практичними навичками з надання домедичної і медичної допомоги потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних пригод, проведення роз’яснювальної роботи серед різних груп населення з метою підвищення відповідальності учасників дорожнього руху та формування відповідальної поведінки; запровадження програм підвищення поінформованості суспільства про засоби безпеки та необхідність їх використання — ремені безпеки, шоломи, дитячі автокрісла і утримуючі пристрої тощо.