Про участь у засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та НС

1

30 листопада 2018 року директор державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» взяла участь у засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та НС, на якій  розглянуто питання епідеміологічної ситуації в Харківській області.

За прогнозом, в епідемічному сезоні 2018-2019 років у нашому регіоні циркулюватимуть штами вірусів грипу А (Н1N1) «Мічиган», А (Н3N2) «Сингапур» та В «Колорадо».

З 40 по 48 тиждень в області на грип та гострі респіраторні інфекції (ГРІ) перехворіло більше 60 тисяч осіб.

За даними вірусологічного моніторингу з початку епідемічного сезону обстежено 862 хворих з підозрою на грип та ГРІ, позитивні знахідки виявлені у 307 осіб (35,6%). У 30 осіб (9,8%) виявлено вірус грипу типу А, з них у 12 осіб – вірус грипу типу А (H3N2) сезонний. Сумісна циркуляція вірусів грипу та постійно циркулюючих вірусів респіраторної групи (парагрип, РС – вірус, аденовірус) сприятиме подальшому збільшенню кількості захворілих.

Сумісна циркуляція вірусів грипу А, вірусів респіраторної групи та подальше зростання темпу приросту захворюваності дають підстави прогнозувати подальше зростання кількості хворих та епідемічне поширення вірусу грипу на території області.

Для визначення збудників респіраторних захворювань дослідження матеріалу від хворих проводиться в клініко-діагностичних лабораторіях обласних клінічних інфекційних лікарень та вірусологічною лабораторією державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».