Зооентомологічне обстеження Великобурлуцького району у листопаді 2018 р.

Безымянный

З метою оцінки розповсюдження природно-вогнищевих інфекцій  —  захворювань, що передаються від тварин до людини, ентомологом лабораторії особливо небезпечних інфекцій відділу дослідження біологічних факторів ДУ «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» з 06 по 08 листопада 2018 року проведено обстеження Великобурлуцького району в околицях с. Нестерівка.

Обстежені берег споруди, байрачний ліс та заплава річки Великий Бурлук шляхом встановлення 450 пасток, відловлено 104 дрібних ссавця, які були досліджені на туляремію, лептоспіроз, ієрсиніоз, еризипелоїд, лістеріоз тощо. Отримано 11 позитивних результатів на лептоспіроз (10,6% заражених). З гризунів відловлених у байраку виділено 3 культури               Y. еnterocolitica. Збудників інших особливо небезпечних інфекцій не виявлено.

В зв’язку з цим, нагадуємо населенню про необхідність дотримання правил поведінки при відпочинку на природі з метою профілактики природно-вогнищевих інфекцій:

  • не вживати воду з відкритих водоймищ;
  • продукти харчування повинні зберігатися у недоступній для дрібних ссавців тарі;
  • уникати контактів з дрібними ссавцями;
  • перед заходом у ліс бажано обробити поверхню тіла аерозолем-репелентом для відлякування кліщів;
  • одяг повинен якомога ретельніше захищати відкриті ділянки тіла;
  • для своєчасного виявлення кліщів, що присмокталися, необхідно кожні дві години при перебуванні в лісі та при виході з нього проводити само- і взаємоогляди;
  • якщо виникла підозра на зараження природно-вогнищевими інфекціями необхідно негайно звернутися до медичної установи за допомогою.

Лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» єдина в області державна установа, яка на високому професійному рівні проводить дослідження на природно-вогнищеві інфекції та несе відповідальність за їх достовірність.

Лабораторія ОНІ знаходится за адресою: м. Харків, Помірки, тел 315-01-20.

Ми будемо раді вам допомогти.