Набрав чинності новий наказ МОЗ України про організацію і проведення профілактичних щеплень

наказ

З 15 березня 2019 року набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 01. 02. 2019 №280 «Про внесення змін до Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень та Державних санітарних норм та правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико – санітарну допомогу)», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2019 року за № 213/33184.

Новим наказом вносяться зміни до Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень та додатків 1, 2 до Державних санітарних норм і правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико – санітарну допомогу)», затверджених наказом МОЗ України від 02 квітня 2013 року.

Відповідно до нового наказу у громадян з’явилась можливість отримати щеплення не тільки у державних закладах охорони здоров’я, а і у фізичної особи підприємця (ФОП), яка отримала ліцензію на проведення господарської діяльності та медичної практики.

Змінились вимоги до місць, у яких можна зробити щеплення. Відтепер профілактичні щеплення будуть проводитися не тільки у постійних пунктах щеплення, а і у тимчасових, які відповідають сучасним вимогам.

Врегульовані питання інфекційного контролю та дотримання правил поводження з епідемічно небезпечними медичними відходами.