Всесвітній день здоров’я

Безымянный

Щорічно, починаючи від 1950 року,   7 квітня відзначають Всесвітній день здоров’я, Саме цього дня було створено Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ)  в рамках ООН з метою спостереження за методами боротьби з захворюваннями. Кожного року ВООЗ намагається підвищити рівень обізнаності суспільства стосовно глобальної охорони здоров’я, з цією метою 7 квітня організовують міжнародні та місцеві заходи  з охорони здоров’я.

У 2000 році Генеральною Асамблеєю ООН, в Нью-Йорку, було прийнято Декларацію тисячоліття. Згідно цієї Декларації керівники держав зобов’язалися зробити все можливе для скорочення дитячої смертності, поліпшення системи охорони материнства, посилення боротьби із ВІЛ/СНІДОМ  та  іншими  захворюваннями та зробити доступними ліки для всіх, хто у них має потребу.

Вагомими причинами виникнення захворювань у людей є урбанізація, забруднення навколишнього середовища, вживання алкоголю та куріння. Так, дослідженнями науковців доведено, що лише забруднене атмосферне повітря скорочує середню тривалість життя більше ніж на 1 рік.

За ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я 7 квітня проходять всілякі пропагандистські заходи.  У цей святковий день у всіх медичних установах проводяться публічні лекції та інші просвітницькі заходи. За ініціативою Міністерства охорони здоров’я влаштовуються «Уроки здоров’я» та благодійні акції. За участю медичних працівників та волонтерів проходять відкриті лекції, темами яких є: питання медичного обслуговування, методи захисту від захворювань, профілактичні бесіди.  По телебаченню транслюють тематичні програми та документальні фільми, а зірки шоу-бізнесу записують і демонструють ролики із закликами до здорового способу життя.

Здоровий спосіб життя є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров’я людини навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах, забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля.