У 2019 році відзначається Всесвітній день безпеки та гігієни праці під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці»

ох

Відповідно до Указу Президента від 18.08.2019 року № 685/2006 щороку 28 квітня в Україні відзначається День охорони праці. Цього року Всесвітній день безпеки та гігієни праці проводитиметься під девізом — «Безпечне та здорове майбутнє праці».

28.03.2019 відбулось засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2019 році Дня охорони праці в Україні. На засіданні обговорено та прийнято за основу проекти Звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій, а також Плану заходів із відзначенням дня охорони праці в Україні у 2019 році.

Разом з міжнародною спільнотою Україна визнає, що здорові та безпечні умови праці — це стратегічне завдання, яке стоїть перед державою.

З огляду на зобов’язання, взяті нашою країною відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами – членами,               з іншої сторони, ратифікованої Законом України від 16 вересня 2014 року № 1678-VII, уряд своїм розпорядженням від 12 грудня 2018 року № 989-р схвалив Концепцію реформування системи управління охорони праці в Україні  і затвердив План заходів щодо її реалізації.

Концепція є основою для запровадження національної системи управління безпекою та гігієною праці, сформованої на принципах запобігання виробничим ризикам та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці.

Надзвичайно важливим для досягнення оптимальних результатів є вивчення, поширення та впровадження найкращого міжнародного досвіду з оцінки і управління виробничими ризиками не тільки на державному, а й на галузевому та регіональному рівнях.

Тільки спільними зусиллями можливо виконати завдання, передбачені програмами реформ, і забезпечити конституційне право громадян на гідні умови праці.

https://archives.gov.ua/News/2019/zvernennja_2019_ost.pdf