Засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки

4

22.05.2019 відбулось засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської міської ради з питань профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь.

З доповіддю про ситуацію з захворюваності населення міста на гострі кишкові інфекції та харчові отруєння виступив завідувач Харківської міської філії ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Чегодайкін В.М.

Від доповів, що за 2018 рік відбулося зниження захворюваності на 20,3% по зрівнянню з 2017 роком, за 4 місяці поточного року захворюваність знизилась на 32, 3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Серед всіх вікових груп найвища захворюваність серед дітей перших 2-х років  життя, яка складає 44,3%.

В минулому році відбулося 6 випадків отруєнь серед населення міста дикорослинними  грибами та 2 випадки захворювань на ботулізм внаслідок вживання в’яленої риби, при цьому одна людина померла.

В поточному році в організованих колективах зареєстровано за заключними діагнозами 165 випадків захворювань дітей на ГКІ в 123 дитячих дошкільних закладах  (63% від загальної кількості) та 105 випадків захворювань дітей в 82 загальноосвітніх закладах (40% від загальної кількості). Групова захворюваність ГКІ в дитячих організованих колективах не зареєстрована, випадків отруєнь мешканців м. Харкова грибами та захворювань на ботулізм не зареєстровано.