Про епідемічну та епізоотичну ситуацію зі сказу у І півріччі 2019 року.

Безымянный

У поточному році діагностовано випадок сказу у мешканця с. Ганнівка Кіровоградської області, який був покусаний сусідським собакою. Собака згодом загинув, за медичною допомогою з приводу укусу постраждалий не звернувся.

В Харківській області випадки сказу  серед людей не реєструвалися з 2015 року.

Епізоотична ситуація зі сказу в області покращилась — зареєстровано 16 випадків сказу тварин проти 56 у минулому році (по 5 випадків серед котів та собак, 4 випадки – лисиць, 2 – великої рогатої худоби). Від укусів скаженими тваринами постраждали 28 осіб проти 104 за аналогічний період минулого року.

Всього за 6 місяців за медичною допомогою у лікувально-профілактичні заклади області з приводу ушкоджень, нанесених тваринами, звернулось 2000 осіб, що на рівні минулого року (2047 осіб). Найбільша кількість ушкоджень отримана від собак – 69,4%, від кішок постраждало 26,8%, від диких тварин – 2,2%.

Зросла кількість ушкоджень, які нанесли безпритульні тварини, з 24,8% до 29,3%, у м. Харкові  від безпритульних тварин постраждав кожен третій зі звернувшихся за медичною допомогою.

З тварин, які мають власників та нанесли ушкодження, не були щеплені проти сказу 51,3%. В половині випадків люди постраждали від тварин, які належали іншим особам.

Антирабічні щеплення призначено 415 постраждалим, в інших випадках лікування не було потрібно через можливість організувати ветеринарне спостереження за тваринами, які нанесли ушкодження. Відмовились від щеплень 13 постраждалих, які мали показання до імунізації.

Сказ – смертельне захворювання, тому не слід нехтувати правилами, які можуть врятувати життя:

—    щорічно щеплювати проти сказу власних собак і котів;

  • не намагатися піймати безпритульних та диких тварин, дражнити їх або годувати з рук;
  • при укусі необхідно промити рану водою з милом, обробити краї розчином йоду та негайно звернутися до травматологічного пункту
  • усі роботи з тушами тварин проводити у гумових рукавичках, з дотриманням правил безпеки;