Бакалаври зможуть працювати помічниками лікарів-епідеміологів, а магістри громадського здоров’я — очолювати медзаклади

Для спеціалістів сфери громадського здоров’я відкорегували вимоги до посад. Відповідні зміни до довідника кваліфікаційних характеристик регулюються наказом МОЗ України №1769.

Зокрема, працювати на посаді «генеральний директор центру контролю та профілактики хвороб — головний державний санітарний лікар» зможуть спеціалісти, які здобули освіту за однією із трьох спеціальностей: медицина, педіатрія або громадське здоров’я. Окрім функцій керівників центрів контролю та профілактики хвороб вони здійснюватимуть повноваження головних державних санітарних лікарів областей (відповідно до Закону України «Про систему громадського здоровʼя»).

Крім того, магістри громадського здоровʼя зможуть працювати на посадах генеральних директорів закладів охорони здоровʼя. А бакалаври — працевлаштуватись на посади помічників лікарів-епідеміологів, фельдшерів санітарних та медичних статистиків.

Спеціалісти, які мають вищу освіту за спеціальністю «Біологія», можуть обіймати посади керівника медичної лабораторії у медзакладах. Зміни передбачені і для бактеріологів, вірусологів, паразитологів та інших лікарів та професіоналів з вищою немедичною освітою медико-лабораторного профілю. В разі якщо такі фахівці отримують вищу або другу освіту в галузі знань «Біологія» вони зможуть працювати у медичних лабораторіях та лабораторіях сфери громадського здоровʼя Центру громадського здоров’я та центрів контролю і профілактики хвороб.

Джерело – сайт МОЗ України