Брифінг, присвячений Всесвітньому тижню імунізації

27 квітня 2023 року на медійній платформі Kharkiv Media Hub відбувся брифінг представників Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної військової адміністрації та державної установи “Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”,  присвячений Всесвітньому тижню імунізації.

Директор Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної військової адміністрації Максим Хаустов поінформував про важливість імунізації дорослих і дітей для запобігання інфекційним захворюванням та їх спалахам, особливо у воєнний час. Він зауважив, що в Харківській області у зв’язку із агресією росії проти України погіршилася ситуація с охопленням населення профілактичними щепленнями, що несе в собі ризики погіршення епідемічної ситуації в області, і наголосив на необхідності посилення роботи для покращення показників вакцинації.

Завідувач відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) ДУ “Харківський ОЦКПХ МОЗ” Тетяна Карлова проінформувала про стан епідемічної ситуації в Україні та Харківської області, зокрема з інфекцій, керованими засобами специфічної профілактики. Вона акцентувала увагу на спалаху поліомієліту, який наразі незавершений, та реєстрації випадків кору в Україні, необхідності активізації проведення щеплень проти цих інфекцій.

У свою чергу в.о. завідувача відділення імунопрофілактики відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) ДУ “Харківський ОЦКПХ МОЗ” Максим Фокін проінформував журналістів про стан охоплення профілактичними щепленнями дітей і дорослих в 2022 році та першому кварталі 2023 року. Він зауважив, що з початку війни росіії проти України показники проведення імунізації в області значно погіршилися. Також він повідомив, що в 2003 році спостерігається позитивна динаміка у порівнянні з попереднім періодом по цілому ряду показників, але рівні вакцинації нижче рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Всі спікери заходу закликали батьків і дорослих не відмовлятися від вакцинації та надолужити пропущені щеплення. Було наголошено, що внутрішньо переміщені особи можуть пройти вакцинацію за місцем тимчасового проживання в найближчому пункті щеплень без наявності відповідної декларації. Також спікери звернули увагу на те, що при одному відвідуванні закладу охорони здоров’я  дитина або дорослий можуть отримати щеплення одразу проти декількох інфекційних хвороб.

Запис брифінгу буде опубліковано на YouTube-каналі Kharkiv Media Hub: https://www.youtube.com/@KharkivMediaHub