Вакцини проти грипу вже почали розвозити в аптеки

Протягом найближчих тижнів до аптек доставлять усі 350 000 доз вакцини проти грипу. Тож українці зможуть придбати вакцину в аптеці власним коштом і зробити щеплення у закладі охорони здоров’я. Вартість вакцин складе від 200 до 300 грн.

Вакцинація є найнадійнішим методом профілактики грипу та попередження важких ускладнень хвороби.

Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у новому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть:

вірус, подібний до A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;
вірус, подібний до A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2);
вірус, подібний до B/Colorado/06/2017.
Саме до цих небезпечних штамів допоможуть сформувати імунітет вакцини.

Важливо зберігати холодовий ланцюг під час транспортування вакцини, щоби вона не втратила своїх захисних властивостей. Тому намагайтеся зробити щеплення максимально швидко після того, як придбали вакцину. Найкращий варіант — попередньо проконсультуватися зі своїм лікарем — терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. Так ви зможете отримати відповіді на свої питання, рекомендації щодо транспортування вакцини й домовитися про час вакцинації.

Вакцина також може бути придбана за кошти підприємств або місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику — медпрацівників, учителів, дітей до п’яти років, вагітних, літніх людей, пацієнтів із хронічними захворюваннями. МОЗ України рекомендує місцевій владі та підприємствам забезпечити вакцинування громадян із груп ризику. Адже запобігання грипу зокрема допоможе заощадити кошти: за різними оцінками, збиток для кожного хворого на ГРВІ (зокрема грип) — від 420 до 2 800 грн залежно від тяжкості захворювання, а для держави — 4 200–7 800 грн. А вартість вакцини складає 200–300 грн.

Нагадаємо, щороку в Україні реєструють близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких становлять захворювання на грип та ГРВІ. За даними минулого епідсезону, в Україні було зафіксовано сім летальних випадків від грипу. Жоден із пацієнтів не був щеплений проти грипу.

Інформація з сайту Центру громадського здоров’я МОЗ України