Вперше в Україні розпочато Програму підготовки з польової епідеміології

14 травня 2018 року розпочався перший етап підготовки фахівців з польової (прикладної) епідеміології в межах впровадження дворічної Програми підготовки з польової (прикладної) епідеміології (ППЕ).

Програму з навчання епідеміологів впроваджено в Україні вперше: протягом десяти днів – 14-25 травня – в першій когорті Програми навчання розпочали 16 фахівців, серед яких епідеміологи, працівники лабораторій лабораторних центрів МОЗ України, управлінці Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства оборони України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Учасники заходу вивчатимуть вступ до біостатистики, епідметоди, вступ до епідеміологічного нагляду в громадському здоров’ї та інше.

Викладатимуть вступний курс українські фахівці з прикладної епідеміології, які вже пройшли відповідне навчання за кордоном, та міжнародні спеціалісти з польової епідеміології Центрів профілактики та контролю за захворюваннями США (CDC).

Учасників заходу привітав Володимир Курпіта, Генеральний директор «Центру громадського здоров’я», та зазначив, що впровадження Програми підготовки з польової (прикладної) епідеміології програми навчання з польової епідемілогії є важливим як для розвитку епідеміології, так і для посилення системи громадського здоров’я в цілому в Україні. Він також побажав колегам успіху у навчанні.

Серед тренерів: Роберт Фонтейн, старший радник Програми підготовки з польової епідеміології, (CDC); Олег Білуха, заступник директора з наукових питань, (CDC); Олександр Заіка, епідеміолог Програми підготовки з польової епідеміології «Центру громадського здоров’я»; Роксолана Кульчинська, радник із стратегічної інформації (CDC); Наталія Гопко, директор «Чернівецького обласного лабораторного центру МОЗ України»; Мар’яна Миронюк, заступник директора з організації епіднагляду «Чернівецького обласного лабораторного центру МОЗ України»; Людмила Хомич, радник з питань МіО та стратегічної інформації проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії»; Світлана Доан, д.м.н, проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти «Київського медичного університету»; Мар’яна Служинська, головний лікар Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом; Андрій Сорокаліт, лікар-епідеміолог Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом; Людмила Слободяник, національний експерт бюро ВООЗ в Україні.

Програму підготовки спеціалістів з польової (прикладної) епідеміології (ППЕ) було засновано 2016 року МОЗ України спільно з «Центром громадського здоров`я» та Центрами контролю та профілактики захворювань Департаменту охорони здоров’я США (CDC).

Основною метою навчання ППЕ є поліпшення стану здоров’я населення окремих регіонів та країни в цілому через зміцнення систем громадського здоров’я та покращення реагування на пріоритетні захворювання.

За час реалізації програми будуть підготовлені заплановано підготовку 200 епідеміологів із розрахунку 1 кваліфікований спеціаліст на 200 тис. населення.

ППЕ спрямована на посилення потенціалу кадрових ресурсів системи охорони здоров’я України для покращення контролю за захворюваннями та протидії спалахам інфекційних захворювань, отримання достовірних даних про стан здоров’я населення, проведення епідеміологічних досліджень за актуальними темами.

Підготовка польових епідеміологів сприятиме зростанню потенціалу систем епіднагляду, лабораторних та інформаційних компонентів, покращенню надання послуг у системі громадського здоров’я на національному та регіональному рівнях, зокрема, у контексті оцінки, аналізу даних, польових досліджень, розслідування, локалізації та запобігання розповсюдженню спалахів захворювань.

Навчання відбувається за підтримки Центрів контролю та профілактики захворювань Департаменту охорони здоров’я США (CDC), Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США та програми Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією та технічної підтримки ВООЗ.

Інформація з сайту Центру громадського здоров’я МОЗ України

https://phc.org.ua/news/show/vpershe-v-ukrajini-rozpochato-programu-pidgotovki-z-polovoji-epidemiologiji