Всесвітній день серця – його важливість та значення.

27.09.2023 в прес-центрі Харківської обласної військової адміністрації відбувся брифінг присвячений Всесвітньому дню серця.

Щороку від серцево-судинних захворювань (ССЗ) вмирають майже 17,9 млн. осіб, що складає третину всіх випадків смерті у світі. В Україні ССЗ  є причиною 67% усіх смертей. Про таку невтішну статистику повідомила під час брифінгу генеральний директор ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» Любов Махота.

Водночас керівник Центру звернула увагу на важливі аспекти профілактики ССЗ. Доведено, що відмова від паління та вживання алкоголю, зменшення споживання солі, недопущення переїдання, поповнення щоденного раціону фруктами і овочами, регулярна фізична активність, контроль артеріального тиску, холестерину та цукру крові, регулярні профілактичні огляди – знижують ризик розвитку ССЗ.

«Метою проведення заходів у Всесвітній  день серця є необхідність максимального привернення уваги людей до свого здоров’я, формування розуміння того, що на виникнення і перебіг хвороби можна і потрібно активно впливати», – підкреслила Любов Махота.