Всесвітній день усмішки)))

Всесвітній день усмішки – одне з найприємніших, найдобріших та найпозитивніших свят року, яке традиційно відзначають у першу п’ятницю жовтня.

Ідея свята усмішки належить художнику Харві Боллу, який у 1963 році створив легендарний символ щастя — смайлик. Це напрочуд миле жовтеньке усміхнене личко, вже впродовж півстоліття є своєрідною візитівкою гарного настрою та позитиву.

Девізом свята стала фраза: «Зроби добру справу. Допоможи хоча б одній людині усміхнутися»!

Загальновідомими є факти, що добра та щира усмішка здатна не лише покращувати настрій людини, позитивно впливаючи на її самопочуття, але й робити її більш привабливою та успішною.

На підсвідомому рівні ми сприймаємо усміхнену людину як більш цілеспрямовану й впевнену в собі. Але виявляється, що усмішка має ще й лікувальний ефект! У момент, коли людина усміхається, її організм починає виробляти ендорфіни — нейромедіатори, які викликають відчуття задоволення і знеболення, так звані «гормони щастя». Тобто в момент усмішки у людини дійсно покращується настрій та загальне самопочуття.
Більш того, усмішка допомагає подолати стрес і відчуття тривоги, позбутися втоми та виснаженості, додає енергії, впевненості й сили. Під дією ендорфінів нормалізується артеріальний тиск і рівень цукру в крові, тіло розслабляється, фізичний біль зменшується, поліпшуються травлення і сон. А ще — підвищується рівень антитіл і, як наслідок, підвищується імунітет. Ці позитивні процеси в нашому організмі запускаються навіть тоді, коли ми змушуємо себе усміхатися через силу. А отже усмішка — дуже гарна і корисна звичка.

Декілька цікавих фактів про усмішку

  • Вперше людина починає посміхатися ще в утробі матері, звісно, несвідомо.
  • Перша свідома усмішка з’являється на обличчі малюка у віці декількох тижнів.
  • Діти усміхаються в 20-40 разів частіше, ніж дорослі. Дослідження показали, що доросла людина в середньому посміхається від 7 до 15 разів на день, у той час як дитина — близько 300.
  • Жінки усміхаються частіше за чоловіків.
  • Усмішка — чудовий фітнес для обличчя, адже коли людина усміхається, на її обличчі працює кілька десятків м’язів.
  • Існує класифікація усмішок, яка налічує їх 19 різновидів. Одна з них носить назву «усмішка Дюшена». Це найбільш щира й непідробна усмішка справжнього задоволення. Свою назву вона отримала на честь французького невролога Дюшена де Булоня, який вивчав рухи обличчя за допомогою електростимулятора.
  • Щира усмішка триває в середньому чотири секунди.
  • Усмішка робить нас візуально молодшими, адже коли ми усміхаємося, м’язи на обличчі моментально підтягуються.
  • Усмішка «заразна» не менше, ніж позіхання. Коли ми дивимося на людину, яка щиро й відкрито нам усміхається, ми автоматично усміхаємося у відповідь.

Усміхайтеся частіше й будьте здоровими та успішними!