Всеукраїнська селекторна нарада

1 листопада відбулась всеукраїнська селекторна нарада Міністерства охорони здоров’я України під головуванням Стефанишиної О., заступника Міністра, на якій обговорено стан проведення планової вакцинації проти кору. У нараді взяли участь заступник голови ХОДА Михайло Черняк, керівники закладів охорони здоров’я, директор державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

На Харківщині щепленню за календарем підлягає 77230 дітей. Станом на 1 листопада щеплення отримали 55058 дітей (або 71,3%).

По Харківській області з початку року зафіксовано 485 випадків кору (з них 251 випадок – дорослі, 234 – діти). Серед захворілих щеплень не мали 304 особи, 68 хворих мали лише одне щеплення.

Найбільше випадків кору в області зафіксовано в місті Харків та Харківському районі.

Загалом по Україні, за даними МОЗ, з початку року на кір захворіли понад 35 тисяч чоловік. За останній тиждень зафіксовано 1319 випадків. Найвищі показники захворюваності і смертності від кору фіксуються в західних областях, де найменший рівень вакцинації.

У ході селектору було наголошено, що в країні сьогодні є достатня кількість якісних та ефективних вакцин від кору – понад 700 тисяч доз вакцини КПК. Вакцини є в усіх регіонах.