День обізнаності про стрес

Вперше термін «стрес» у фізіологію та психологію у 1932 році ввів американський фізіолог Волтер Бредфорд Кеннон у своїх класичних роботах з універсальної реакції «боротись чи втікати» (англ. fight-or-flight response).

Стрес — це захисна реакція організму на зовнішні подразники. Вона проявляється психічно, фізично, емоційно та дає змогу адаптуватися до змін. Найчастіше стрес виникає під час взаємодії із соціумом.

Тривожність, невизначеність у завтрашньому дні, переживання за рідних і друзів тримають нас у стані постійного стресу протягом усього періоду ведення воєнних дій на території нашої країни.

Пропонуємо декілька корисних порад, які допоможуть упорядкувати психологічний стан і навчитися боротися зі стресом, яким би непростим завданням це не здавалось.

Переключіть увагу, змістіть акценти на зовнішній світ – спостерігайте за тим, що вас здатне порадувати: як розквітає природа, звуки вітру, шелест листя та спів птахів у  сквері. Сконцентруйтеся на тому, що бачите та чуєте в цей момент. Частіше бувайте на свіжому повітрі. Візьміть за звичку щодня, протягом години здійснювати прогулянки в лісі чи парку.

Займіться спортомпри цьому не обов’язково ходити в спортзал, достатньо буде ранкової зарядки та легкої пробіжки. Позитивний заряд на день забезпечений.

Змініть картинку, вирушайте в подорож – вулицями рідного міста, мальовничими містами України тощо. Нові враження та позитивні емоції допоможуть на якийсь час відволіктися.

Знайдіть улюблене хобіце чудова профілактика стресу. Запитайте себе: Що мені подобається робити? Можливо, писати вірші, шити, в’язати, готувати кулінарні шедеври чи вивчати психологію. Це зробить вас спокійнішим і щасливішим.

Спілкуйтесь з рідними та близькими вам людьмипідтримуйте їх у цей непростий час, це дуже важливо і для них, і для вас. Піклуйтеся про інших. Нині будь-яка допомога є доречною та потрібною.

Частіше посміхайтесялюдина посміхається, реагуючи на події, причому не завжди позитивні. Посмішку прийнято вважати ознакою дружелюбності, співчуття чи радості, у небезпечній ситуації вона щей допомагає заспокоїтися. Сміх — це найкраща профілактика стресу.

Припиніть жаліти себе – слід розуміти, що в житті є як погані, так і хороші моменти. Будьте вдячні за те, що маєте. Подяка — це хороший спосіб профілактики стресу. Замість постійного невдоволення, ви почнете отримувати радість від того, що маєте.

Мрійте та фантазуйтеякщо ви прагнете змінити ситуацію, потрібно дивитися тільки вперед і вміти малювати для себе нове життя з новими можливостями. Ці заняття – ваш порятунок від стресу.

Варто пам’ятати, що під час стресу людина може відчувати шок, гнів, депресію, мати перепади настрою та проблеми зі сном. Це нормальна реакція психіки на стресову ситуацію. Однак, якщо ви доклали всіх зусиль, а тривожність нікуди не поділася та стає все гірше, не соромтеся зателефонувати психологу або психотерапевту, фахівець допоможе розібратися в собі та поглянути на складні психотравмуючі ситуації під іншим кутом.

Стреси часті супутники нашого життя. Важливо навчитися ними управляти, протистояти негативним наслідкам стресу, адже вони впливають на здоров’я та викликають захворювання. Бережіть себе!