День фахівця з фтизіатрії.

Відповідно до плану основних організаційних заходів Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації  13.11.2019 на базі КНП ХОР «Обласний протитуберкульозний диспансер №1» було проведено день фахівця з фтизіатрії.

В заході взяли участь головні позаштатні спеціалісти ДОЗ ХОДА з фтизіатрії Калмикова І.М. та дитячої фтизіатрії Худякова О.Г., фахівці відділу моніторингу та оцінки заходів протидії туберкульозу, керівники та фахівці фтизіатричних установ, районні лікарі-фтизіатри, а також представники державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Присутніх ознайомлено з вимогами наказу МОЗ України від 01.02.2019 №287 «Про затвердження Стандарту інфекційного контролю для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на туберкульоз», який набирає чинності  з 01.07.2020. Обговорено відмінності від вимог наказу МОЗ України від 18.08.2010 № 684 «Про затвердження і Стандарту інфекційного контролю за туберкульозом в лікувально-профілактичних закладах, місцях довгострокового перебування людей та проживання хворих на туберкульоз», підходи до класифікації епідемічної небезпечності випадку туберкульозу, заходи інфекційного контролю при наданні амбулаторної та паліативної допомоги хворому.

Також в ході наради обговорено проблеми в організації епідрозслідувань випадків туберкульозу за місцем роботи, навчання, ведення випадку «вагітність і туберкульоз», організації контролю лікування на амбулаторному етапі з соціальним супроводом громадськими організаціями, впровадження анкетування для визначення медико-психологічного і соціального стану хворого, його прихильності до лікування.