Камерна дезінфекція речей

Камерна дезінфекція речей грає велику роль при проведенні знезаражувальних заходів у осередках інфекційних хвороб, а також як профілактичний захід на об’єктах, де одними й тими  ж речами користується велика кількість людей – медичні установи, дитячі дошкільні заклади, дитячі оздоровчі табори, гуртожитки усіх типів, готелі, потяги та ін.

Камерний спосіб є одним з найбільш надійних методів дезінфекції (знищення патогенних мікроорганізмів) та дезінсекції (знищення комах) об’єктів, до яких неможливо застосувати інші методи.

При проведенні камерної дезінфекції речей відбувається знищення всіх патогенних мікроорганізмів – збудників інфекційних хвороб, що мають контактний шлях передачі, таких як: вірусний гепатит, сибірка, геморагічні лихоманки, грибкові захворювання (трихофітія, мікроспорія) тощо; знищення синантропних комах – вошей (головних, платяних), клопів, кліщів – збудників корости та домашнього пилу.

Для проведення камерної дезінфекції речей використовують дезінфекційні    камери – спеціальні апарати (пристрої), які призначені для знезараження різних предметів (одяг, постільні приналежності, килими, хутряні та шкіряні вироби, взуття, книги та ін.).

В основі роботи дезінфекційних камер лежить дія підвищеної температури та хімічних засобів на об’єкти, які знезаражуються. Для цього використовують водяний насичений пар, сухе та зволожене гаряче повітря, формальдегід, бромистий метил та інше.

За характером діючого агента, який використовують для знезараження, камери поділяють на повітряні, парові, газові та комбіновані, пристосовані для дезінфекції й дезінсекції кількома агентами (водяна пара, пароповітряна суміш, формальдегід).

За особливостями будови камери бувають стаціонарні і пересувні. Стаціонарні камери встановлюють у спеціальних приміщеннях (камерні зали) для обслуговування лікарень, дезінфекційних установ, санітарних пропускників і т.д. Пересувні камери призначені для ліквідації осередків інфекції в польових умовах, а за потреби – замість стаціонарних у лікарнях, лазнях тощо.

Відокремлені структурні підрозділи ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» проводять камерне знезараження речей  безоплатно у осередках інфекційних хвороб та на договірній основі з профілактичною метою. З прейскурантом на дезінфекційні послуги можна ознайомитись за посиланням: https://labcenter.kh.ua/.