Нарада в Харківському обласному центрі служби крові

24 жовтня 2019 року на базі Харківського обласного центру служби крові проведено нараду, в якій прийняла участь директор державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України» з доповіддю про стан захворюваності парентеральними вірусними гепатитами в Україні та Харківській області за 9 місяців 2019 року та проблемні питання епіднагляду за парентеральними вірусними гепатитами.

У доповіді були висвітлені питання обліку та реєстрації парентеральних вірусних гепатитів, показники захворюваності у порівнянні з середніми по Україні, летальність від інфекційних хвороб, ймовірні шляхи можливого інфікування та заходи щодо його попередження.

Окремим блоком висвітлені результати проведених скринінгових досліджень на маркери вірусних парентеральних гепатитів та проблеми діагностики вірусних гепатитів у сучасних умовах. Обговорені напрямки подальшої взаємодії  ХОЦСК з ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» у роботі по профілактиці вірусних парентеральних гепатитів та інших інфекцій, які передаються через кров.