На Харківщині зареєстрований випадок отруєння дикорослими грибами

01.11.2022 до ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ»  надійшло екстрене повідомлення про реєстрацію випадку отруєння дикорослими грибами. За результатами проведеного фахівцями центру епідеміологічного розслідування  встановлено, що постраждала 16-річна дівчина, мешканка Лозівського району, вживала в їжу смажені  дикорослі гриби, ідентифіковані як рядовка.

Симптоми отруєння (загальна слабкість, пекучий біль у верхніх та нижніх кінцівках), характерні для синдрому токсичної полінейропатії, з’явились на третю добу після вживання грибів. Лише на 4 добу після виникнення  перших симптомів постраждала звернулась за медичною допомогою та була госпіталізована  до стаціонару у стані середньої важкості. На теперішній час вона знаходиться на лікуванні в  КНП ХОР «Обласна дитяча  клінічна лікарня №1».

Звертаємо увагу, що за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України у вересні поточного року в Україні зареєстровано 24 випадки отруєння дикорослими грибами. Постраждало 13 дорослих та 11 дітей, з них 2 дитини померло.  Найчастіше причиною отруєння було вживання страв та консервації з пластинчатими грибами (рядовка, опеньки, сироїжки, дикорослі печериці та гливи).

Як вберегтись від отруєнь грибами  читайте тут: https://labcenter.kh.ua/?p=27779