Оперативні дані щодо захворюваності на кір у Харківській області

За 34 тиждень поточного року серед мешканців області зареєстровано 6 випадків кору серед дорослого населення. Серед мешканців м. Харкова – 5 випадків,  м. Люботина – 1.

З початку року станом на 21.08.2019 зареєстровано 4507 хворих. Переважна більшість захворілих – дорослі  (3111 осіб – 69,0%), питома вага дітей – 31,0% (1396 осіб).

За соціальними групами населення розподіл хворих наступний: непрацюючі – 30,1%, робітники транспорту, промпідприємств та інші – 18,6%, працівники шкіл, ДНЗ, сільського господарства та харчової промисловості – 1,9%, учні загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів – 15,2%, студенти вищих навчальних закладів, учні технікумів та ПТУ – 10,2%, неорганізовані дошкільники – 9,7%, службовці – 4,9%, медичні працівники – 4,1%, діти, які відвідують дошкільні навчальні заклади – 3,9%, пенсіонери – 0,8%, діти дитячих будинків – 0,6%.

Питома вага нещеплених серед захворілих склала 70,6% – 3180 осіб, у тому числі з причин відмови та відсутності даних про проведені щеплення – 92,4% (2939 хворих). Аналіз захворюваності щеплених (1327 осіб) показав, що 458 хворих (34,5%) мають тільки одне щеплення, тобто також не мають імунного захисту.

Зареєстровано 125 спалахів, з кількістю уражених – 760 осіб, з них 57 у побуті, 44 у навчальних закладах, 17 у закладах охорони здоров’я, 5 за місцем роботи та 2 у закладах закритого типу. Всі спалахи локалізовані в межах інкубаційного періоду.

Нагадуємо! Кір – надзвичайно контагіозна вірусна інфекція з повітряно-крапельним механізмом передачі, збудник якої постійно циркулює у популяції людей. Сприйнятливість до кору дуже висока і становить майже 100%, тому хворіють всі, хто не має набутого під час хвороби або внаслідок вакцинації імунітету.

В області триває підготовка до проведення додаткових заходів з імунізації населення, метою яких є зменшення ризиків поширення та подолання спалаху кору шляхом зниження відсотку нещеплених та створення достатнього рівня колективного імунітету.

Епідемічна ситуація в області типова для епідемічного процесу кору, оскільки закономірне зниження захворюваності на кір влітку зумовлено передусім роз`єднанням організованих колективів. З початком навчального року прогнозується зростання захворюваності, особливо серед дитячого населення.

Міністерство охорони здоров`я, Міністерство освіти та Центр громадського здоров`я України закликають дотримуватись Календаря профілактичних щеплень та, у разі потреби, якнайшвидше надолужити пропущену з будь-яких причин планову вакцинацію.