Про випадок сказу у м. Харкові.

У Київському районі  м. Харкова у багатоквартирному будинку по вул. Багалія зареєстровано випадок сказу у кішки.

Тварина мешкала у родині багато років, але останній час, зі слів власниці, хворіла. При спробі надати допомогу, укусила хазяйку. Через деякий час кішка загинула.

Діагноз сказу підтверджено Харківським філіалом «Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи». За результатами епідеміологічного розслідування у контакті з твариною перебували 2 особи, одна з яких (покусана) отримує антирабічне лікування. На сьогодні проведення протиепідемічних та протиепізоотичних заходів в осередку триває.

Нагадаємо, що  попередній випадок сказу тварин у м. Харкові зареєстровано у серпні поточного року також у Київському районі – захворіли на сказ два коти у приватному секторі по вул. Колосистій.

Територіально осередок, зареєстрований у жовтні, з попереднім не пов’язаний. В межах встановленого осередку (по вул. Максиміліанівській) випадок сказу у кажана було виявлено ще у серпні  2013 року.

У поточному році (на 30.10.2018) в Харківській області зареєстровано 82 випадки сказу тварин: у 39 котів, 22 собак, 8 лисиць, 2 куниць, 10 голів великої рогатої худоби та 1 кози. Постраждало від скажених тварин 160 осіб.

З метою захисту від цієї особливо небезпечної хвороби треба щороку щеплювати свійських тварин, уникати спілкування з незнайомими та дикими тваринами. У разі отримання пошкодження як від диких, безпритульних, так й тварин, що мають власників, негайно звертатися до лікаря для вирішення питання щодо призначення антирабічного лікування.