Про дослідження води джерела «Карпівське»

Державною установою «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» відповідно до листа Департаменту комунального господарства виконавчого комітету Харківської міської ради у зв’язку із розглядом звернень громадян проведені дослідження води джерела «Карпівське» (вул. Конторська, 90).

За результатами досліджень встановлено, що вода зазначеного джерела не відповідає вимогам ДСанПіН  2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за показником загальної жорсткості (перевищення нормативу в 1,1-1,3 рази) та за вмістом нітратів (перевищення гранично допустимої концентрації у 4,0-5,5 рази).

Понаднормативний вміст нітратів у воді джерела «Карпівське» встановлювався неодноразово при проведенні досліджень у минулі роки, що свідчить про стабільно незадовільну якість води.

У зв’язку з цим вода з джерела «Карпівське» є непридатною для задоволення питних потреб населення через існуючі ризики виникнення негативних наслідків для здоров’я, особливо у маленьких дітей.

Нагадуємо, що наявних у воді нітратів не можна позбутися шляхом кип’ятіння або іншими доступними у звичайному побуті способами.

Нітрати погіршують перебіг захворювань органів травлення, серцево-судинної та дихальної систем. Особливо небезпечним є використання води з підвищеним вмістом нітратів для немовлят та дітей до 3-х років, оскільки це призводить до розвитку метгемоглобінемії – стану, коли азотні сполуки зв’язуються з гемоглобіном крові та порушують його функцію транспортування кисню, призводячи до кисневого голодування тканин (гіпоксії), а в тяжких випадках – навіть до летальних наслідків.

Наполегливо радимо населенню не користуватись водою джерела «Карпівське» для питних потреб та приготування їжі.