Про зверненість населення за антирабічною допомогою у 2018 році

Наприкінці 2018 року у Харківській області епізоотична ситуація зі сказу тварин дещо покращилась. За даними Харківського філіалу «Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи»  у минулому році сказ встановлено у  109 тварин проти 126 у  2017 році: 49 котів, 29 собак, 10 голів великої та 2 голів дрібної рогатої худоби, 15 лисиць, 2 єнотоподібних собак та 2 куниць. Постраждали від тварин, в яких було підтверджено діагноз сказу, 188 осіб.

За минулий  рік за медичною допомогою у лікувально-профілактичні заклади з приводу ушкоджень нанесених тваринами звернулось 4035 осіб, з яких 48,3 % (1949 осіб) складають  мешканці м. Харкова. Найбільший відсоток ушкоджень отримано від собак (2714 осіб) та кішок (1141 особа).

Серед постраждалих, які звернулись по антирабічну допомогу, отримали ушкодження від тварин, які мають власників 2901 особа, в тому числі від власних тварин постраждало 1425 осіб, від безпритульних тварин – 1032, від диких тварин та щурів – 102. Але 53,9 % тварин, які мають власників, за недбалості хазяїв не були щеплені проти сказу.

Нагадуємо, що після нанесення пошкодження  твариною, навіть якщо вона «знайома», або «не виглядала хворою», треба огородити себе від можливої небезпеки та звернутися за кваліфікованою допомогою: обробка пошкодженої шкіри, вирішення питання проведення антирабічної вакцинопрофілактики.

На сьогодні, щеплення проти сказу постраждалим від укусу тварин залишаються єдиним та надійним методом захисту від цієї хвороби. Питання призначення антирабічного лікування вирішується тільки кваліфікованим лікарем. Курс щеплень треба розпочати якомога раніше та виконувати умови – не переривати самостійно, додержуватись схеми щеплень. Так, у 2018 році антирабічні щеплення призначено 690 постраждалим.

Нажаль, трапляються випадки, коли людина, яка отримала призначення на антирабічне лікування, відмовляється від нього, тим самим  наражаючи себе на смертельну небезпеку. Так у Харківській області у 2018 році від антирабічних щеплень відмовились взагалі 19 осіб, ще 6 – самостійно перервали призначений курс.