Про проведення наради Дня профільного спеціаліста з епідеміології

28 листопада 2018 року на базі державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України» проведено нараду з завідувачами, лікарями епідеміологами, помічниками лікарів епідеміологів відділень організації епідеміологічних досліджень та завідувачами лабораторних відділень філій.

Під час наради обговорено стан захворюваності інфекційними, особливо небезпечними та паразитарними захворюваннями.

Окремим блоком висвітлені питання проведення заходів щодо попередження подальшого ускладнення епідемічної ситуації з грипу у звязку з початком циркуляції вірусу грипу типу А та стрімким зростанням кількості хворих. У цьому контексті обговорені шляхи покращення профілактичної та протиепідемічної роботи, проведення вірусологічного моніторингу, охоплення щепленнями проти грипу населення, у тому числі з груп ризику, взаємодії з закладами охорони здоров’я та освіти щодо недопущення епідускладнень в організованих колективах.

Проаналізовано стан захворюваності кором та ефективність проведених протиепідемічних заходів при спалахах.

Звернено увагу на недоліки в організації роботи з профілактики соціально – небезпечних, природно-осередкових, у т. ч. трансмісивних, інфекцій.

Проаналізовані показники захворюваності паразитарними хворобами та визначені завдання щодо покращення здійснення епіднагляду.