Про проведення онлайн – наради

27.09.2023 фахівцями відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб спільно з завідувачем вірусологічної лабораторії ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ України» проведено онлайн-нараду з питань дозорного епідеміологічного нагляду за грипом та ГРВІ для керівників та відповідальних осіб закладів охорони здоров’я, які залучені до здійснення дозорного епідеміологічного нагляду в Харківській області.

У ході наради обговорено питання щодо критеріїв виявлення хворих, які відповідають визначенню випадку грипоподібного захворювання та тяжкої гострої респіраторної інфекції; відбору зразків клінічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень.

Представлено аналіз роботи дозорних закладів з розбором недоліків та акцентом уваги на заходах щодо підвищення рівня ефективності дозорного епіднагляду та покращення звітності.

Також розглянуто питання функціонування системи епідеміологічного нагляду за грипом та ГРВІ в Україні.

У зв’язку з початком нового епідемічного сезону та інтеграції COVID-19 у загальну захворюваність ГРВІ надані рекомендації з організаційних питань взаємодії та лабораторної діагностики.