Про результати лабораторних досліджень води з джерел централізованого водопостачання на території Харківської області за 6 місяців 2023 року

За 6 місяців поточного року з джерел та мереж централізованого водопостачання, що забезпечують питною водою населення Харківської області та м. Харкова, досліджено 5089 проб води за санітарно-хімічними показниками, з яких  202 проби (4,0%) не відповідали гігієнічним вимогам.  Найбільша питома вага проб з відхиленнями від нормативів   виявлена   у воді централізованого водопостачання Лозівського (4,9%)  та Харківського (4,9 %) районів.

У досліджених пробах води зареєстровані перевищення нормативних значень за показниками каламутності, кольоровості, запаху,  загальної жорсткості, вмісту заліза, сульфатів, нітратів, аміаку, хлоридів, сухого залишку, кремнію і фтору.

За мікробіологічними показниками досліджено 5674 проби води, з них 121 проба (2,1%) не відповідала вимогам епідемічної безпеки питної води. Найбільша кількість проб з відхиленнями від нормативних показників встановлена в Ізюмському (4,7%) та Лозівському (3,1%)  районах.

З розподільної мережі водогону в м. Харків на санітарно-хімічні показники досліджено 597 проб води, з них  41 проба (6,9%) не відповідала нормативним вимогам. Перевищення нормативів спостерігалось за показниками кольоровості в 1,1-2,0 раза, каламутності в 1,3-1,4 раза,  загальної жорсткості в 1,1-1,6 раза, тригалогенметанів – у 1,1-4,0 раза.

За мікробіологічними показниками досліджено 471 пробу, з них 23 проби (4,9%) не відповідали нормативам епідемічної безпеки. На території м. Харкова   проби води з відхиленнями від нормативних вимог за   показниками   епідемічної безпеки були відібрані  переважно з вуличних водорозбірних  колонок на тупикових ділянках  водопровідних мереж.

Всі  проби води з мереж централізованого водопостачання за   паразитологічними показниками  відповідали нормативним вимогам.