Про результати моніторингу води у рекреаційних зонах Харківської області на наявність збудників особливо небезпечних інфекцій.

У багатьох водоймах Харківської області наявні сприятливі умови  щодо зберігання та розмноження у літній період лептоспір, які викликають у людей тяжке захворювання – лептоспіроз. Також водний шлях передачі інфекцій може реалізовуватись для таких захворювань як холера, туляремія та інші.

Згідно з планом моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення Харківської області  на 2019 рік, досліджується вода відкритих водойм на наявність збудника лептоспірозу та туляремії.

З метою недопущення епідемічних ускладнень з холери фахівцями лабораторного центру з 1 червня  по 30 вересня проводиться моніторинг розповсюдження холерного вібріону у воді відкритих водойм. Визначено 43 стаціонарні точки у місцях  у рекреаційних зонах та забору питної води. У поточному році вже досліджено  228 проб води на наявність збуднику холери, у липні з точки у смт. Борова фахівцями лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» виділено культуру холерного вібріону О1. Культура визначена як авірулентна, подібні мікроорганізми за біологічними властивостями належать до екологічного варіанту, періодично виділяються з води прісних водоймищ області та не здатні викликати епідемічні ускладнення.

Збудники інших особливо небезпечних інфекцій при дослідженні 27 проб води з рекреаційних зон Харківської області у поточному році не виділялись.