Про реєстрацію завізного випадку малярії у м. Харкові

04 серпня 2018 року зареєстровано завізний випадок малярії у громадянина Республіки Нігерія, який прибув до м. Харкова у приватних справах.

При проведенні епідеміологічного розслідування встановлено: у хворого 01.08.2018 з’явилися скарги на слабкість, сухість у роті, підвищення температури тіла до 39,00С, біль у животі та рідкі випорожнення.

За медичною допомогою не звертався.

Вперше звернувся за медичною допомогою 04.08.2018 до підстанції швидкої медичної допомоги №1, каретою якої доставлений до комунального закладу охорони здоров’я Обласна клінічна інфекційна лікарня та госпіталізований з діагнозом малярія. У ході клінічного дообстеження хворому діагноз підтверджено.

В осередку за місцем проживання хворого, фахівцями ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» проведено епідеміологічне розслідування та запроваджено комплекс протиепідемічних заходів.

Довідкова інформація. За поточний період 2018 року в Харківській області зареєстровано 6-й випадок малярії, у т.ч. 2 – у жителів Харківської області, які перебували в країнах Африканського континенту.

Нагадуємо, малярія – це група трансмісивних захворювань, що передається від хворої до здорової людини малярійними комарами і протікає з лихоманкою, ознобом, проливним потом.

Хвороба найбільш поширена у країнах тропічного та субтропічного клімату (країнах Африки, Центральної та Південної Америки, Азії, Океанії). Діагностика захворювання ґрунтується на клініко-епідеміологічних даних (перебування у ендемічній щодо малярії країні), наявності клінічних ознак (гарячкових приступів) та результатів дослідженні крові.

Вакцини для профілактики малярії не існує. Для попередження захворювання особам, які від’їжджають у ендемічні з малярії країни, рекомендують проводити хіміопрофілактику. Препарат визначається лікарем з урахуванням ступеню поширеності малярії у кожній конкретній місцевості. Якщо після відвідування країни з тропічним кліматом у Вас виникла лихоманка, з’явились головний біль, слабкість, озноб чи інші симптоми, негайно звертайтесь до лікаря! Обов’язково повідомте, яку країну Ви відвідували та коли!