Про реєстрацію завізного випадку малярії у м. Харкові

12 вересня 2019 року у м. Харкові зареєстровано завізний випадок тропічної малярії у студента із Нігерії, який навчається в одному із вищих навчальних закладів міста.

При проведенні епідеміологічного розслідування встановлено: у хворого 11.09.2019, з’явилася загальна слабкість, головний біль, лихоманка.

Вперше захворілий звернувся за медичною допомогою 12.09.2019 до швидкої медичної допомоги та був госпіталізований до КНП ХОР «Обласна клінічна інфекційна лікарня» з діагнозом малярія. У ході клінічного дообстеження діагноз малярія підтверджено.

В осередку за місцем проживання хворого фахівцями Харківської міської філії ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» проведено епідеміологічне розслідування та запроваджено комплекс протиепідемічних заходів.

Довідкова інформація. За поточний період 2019 року в області зареєстровано 2-й випадок малярії.

Нагадуємо, малярія – це група трансмісивних захворювань, що передається від хворої до здорової людини малярійними комарами і протікає з лихоманкою, ознобом, проливним потом.

Хвороба найбільш поширена у країнах Африки, Центральної та Південної Америки, Азії, Океанії. Діагностика захворювання ґрунтується на клініко-епідеміологічних даних (перебування у ендемічній щодо малярії країні), наявності клінічних ознак (гарячкових приступів) та результатів дослідження крові.

Вакцини для профілактики малярії не існує. Для попередження захворювання особам, які від’їжджають у ендемічні з малярії країни, рекомендують проводити хіміопрофілактику. Препарат визначається лікарем з урахуванням ступеню поширеності малярії у кожній конкретній місцевості.

Пам`ятайте! Якщо після відвідування країни з тропічним кліматом у Вас виникла лихоманка, з’явився головний біль, слабкість, озноб чи інші симптоми, негайно звертайтесь до лікаря! Обов’язково повідомте, яку країну Ви відвідували та коли! Не займайтесь самолікуванням.