Про семінар з організації роботи з особами, які контактні з хворими на туберкульоз.

В рамках реалізації проекту «Challenge TB» на базі Дніпропетровського міжрегіонального тренінгового центру з питань протидії ВІЛ\СНІДу, туберкульозу та іншим соціально небезпечним хворобам за підтримки міжнародної організації РАТН, яка надає допомогу Україні у боротьбі з туберкульозом, 26-28.02.2019 відбувся семінар «Організація виявлення, обстеження, спостереження та лікування осіб з контакту з хворими на туберкульоз».

В заході взяли участь епідеміологи лабораторних центрів МОЗ України, керівники та фахівці фтизіатричних установ, керівники центрів первинної медико-санітарної допомоги Дніпропетровської, Одеської, Полтавської та Харківської областей.

Консультанти РАТН, провідні науковці ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» Колесник Н.С. та Дараган Г.М. ознайомили учасників з новими рекомендаціями ВООЗ щодо організації відстеження контактів з хворими на туберкульоз, які прийнято у жовтні 2018 року на конференції ВООЗ у Гаазі, сучасними міжнародними моделями скринінгу контактних, включаючи лабораторні методи діагностики, міжнародними підходами до виявлення, діагностики та лікування латентної туберкульозної інфекції, алгоритмом з відстеження контактних з хворими на туберкульоз, апробованим  в пілотних областях.

В ході семінару розглянуто питання взаємодії фахівців різних служб в організації виявлення контактних осіб з хворими на туберкульоз на різних рівнях надання медичної допомоги, фактори ризику виникнення туберкульозу у контактних, особливості відстеження контактних серед дитячого контингенту, питання подолання стигми  у хворих та дотримання конфіденційності при роботі, нормативна база з відстеження контактних з хворими на туберкульоз.

Куратори проекту «Challenge TB» від РАТН Іваненко Т.В. та Жеребко Н.М. акцентували увагу присутніх, що організація активного виявлення туберкульозу визначена ВООЗ першочерговою задачею у стриманні епідемії туберкульозу у світі, ознайомили з підходами до використання квантіферонового тесту для виявлення латентної туберкульозної інфекції та хворих на туберкульоз серед контактних осіб.

В ході дискусій учасники поділилися досвідом відстеження контактів з хворими на туберкульоз, звернули увагу на необхідність оновлення нормативної бази з організації роботи та розподілу функцій між службами при роботі з контактними.