Про участь у тренінгу USAID «Епідеміологія та епіднагляд за неінфекційними захворюваннями

У місті Кракові в рамках проєкту Агенства США з міжнародного розвитку (USAID)  «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» відбувся тренінг «Епідеміологія та епіднагляд за неінфекційними захворюваннями: базовий курс», в якому взяла участь лікар із загальної гігієни  ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» Лідія Мельник.

Тренінг є частиною проєкту, спрямованого на посилення спроможності Уряду України запобігати, виявляти та реагувати на загрози громадському здоров’ю; підтримувати критично важливі служби охорони здоров’я під час кризи, захищати здоров’я всіх українців,  розширювати підтримку психічного здоров’я  постраждалому від війни населенню.

Тренінг надав працівникам Центру громадського здоровя МОЗ України та регіональних центрів контролю та профілактики хвороб базові знання  про неінфекційні захворювання (НІЗ), включаючи їх поширення, епіднагляд та лікування. Було розглянуто фактори ризику, пов’язані з розвитком НІЗ, їх значення для епіднагляду та профілактики НІЗ.

Базові знання, отримані учасниками тренінгу, надали змогу фахівцям:

  • визначати та порівнювати інфекційні та неінфекційні/хронічні захворювання;
  • розуміти та застосовувати ключові епідеміологічні концепції для оцінки НІЗ;
  • визначати та сприяти розвитку ефективної системи епіднагляду за НІЗ в Україні;
  • розробляти стратегії для вивчення та управління факторами ризику НІЗ.

Діяльність USAID з відновлення та підвищення стійкої  системи громадського здоров’я реалізується в партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я, шкіл громадського здоров’я університету Темпл і Університету Дрекселя та Федерацією охорони здоров’я  Філадельфії та іншими організаціями.

Базовий курс «Епідеміологія та епіднагляд за неінфекційними захворюваннями» став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агенство США з міжнародного розвитку (USAID).