Про циркуляцію штамів коронавірусу SARS-CoV-2 на Харківщині

За результатами секвенувань, проведених референс-лабораторією з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», серед населення м. Харків продовжує циркулювати штам Оmicron коронавірусу SARS-CoV-2, генетичних ліній XBB.1.5 та ХВВ.1.9.1.

Ці  генетичні лінії збудника COVID-19 циркулюють в нашій області тривалий час. У багатьох людей після перенесеного захворювання утворився імунітет безпосередньо до штаму Оmicron, проте тривалість збереження захисних титрів імунітету у кожної людини індивідуальна.  Можливо захворіти знову або інфікуватися іншим штамом коронавірусу.

Коронавірус  SARS-CoV-2, на жаль, нікуди не зник. На сьогодні має місце сезонне зниження його розповсюдження, яке спостерігалось в літні місяці у всі роки епідемії.

За даними ВООЗ епідемія COVID-19 у світі продовжується, просто зменшилась її інтенсивність. За останній тиждень у країнах Європейського регіону зареєстровано 16 646 нових випадків. З’явилась інформація щодо появи в США внаслідок мутацій нового штаму SARS-CoV-2.

До настання осінньої «хвилі» COVID-19 в нас залишилось небагато часу для того, щоб запобігти значному зростанню захворюваності. Хто не отримав первинний курс вакцинації –  потрібно зробити щеплення.  У кого після щеплення минуло понад півроку –  отримати бустерну дозу (першу або другу). Про наявність конкретних  вакцин у пункті щеплень можна дізнатися у свого сімейного лікаря.

Турбота про своє здоров’я та здоров’я оточуючих це Ваш вклад у перемогу!