Розвінчування найпоширеніших міфів стосовно вакцинації (Частина 2).

З метою підвищення обізнаності та поінформованості населення області з питань вакцинації, як найбільш ефективного інструменту захисту людей від інфекційних хвороб, збільшення охоплення щепленнями проти вакцинокерованих інфекцій, та формування колективного імунітету ми продовжуємо тему розвінчування «міфів».

Міф 5. Людям із хронічними захворюваннями щеплення протипоказані.

Факт: Абсолютні протипоказання до щеплення має невелика кількість людей (за попередніми даними це близько 1% населення).

Передусім заборонено вакцинуватися при наявності в анамнезі анафілактичної реакції на попередню дозу вакцини та в період гострого захворювання, якщо температура тіла перевищує 38оС. Але в такій ситуації рекомендується звертатись до лікаря, який визначить можливість та умови проведення щеплення, розрахує індивідуальний графік надолуження щеплень після одужання.

Лікарі запевняють, що люди, які мають хронічні хвороби, мають бути щеплені першочергово. Такі особи більш вразливі до інфекцій і мають більший ризик виникнення ускладнення після перенесеного інфекційного захворювання.

Міф 6. Вагітним жінкам вакцинуватися не можна.

Факт: Вагітність є протипоказанням лише до щеплень «живими» вакцинами. Вакцинація під час вагітності не заборонена, а в окремих випадках навіть необхідна. Якщо жінка, що завагітніла, не була своєчасно щеплена проти дифтерії та правця, то їй ці щеплення рекомендовано зробити під час вагітності.

Вагітні жінки мають ризик тяжкого перебігу вагітності, госпіталізації та навіть смерті від грипу. Саме тому вакцинація проти грипу рекомендована вагітній жінці у любому триместрі вагітності. У США, Канаді та багатьох інших країнах Європи й Південної Америки вагітних обов’язково вакцинують проти грипу. Вакцинацію вагітних жінок рекомендується проводити інактивованими вакцинами.

Міф 7. Дітей потрібно вакцинувати після 3 років.

Факт: Щеплення  дітей необхідно проводити у терміни, визначені національним Календарем профілактичних щеплень, починаючи з перших днів після народження. Календар щеплень розроблений фахівцями на підставі проведених наукових досліджень і містить інформацію про найоптимальніший час для ефективного захисту дитини від інфекційних хвороб з урахуванням особливостей розвитку, здоров’я та місця проживання тощо.

Лікарі попереджують: не відмовляйтеся від рутинних щеплень, захистіть себе та свою дитину принаймні від хвороб, яким можна запобігти вакцинацією.