Ротавірусну інфекцію можна попередити вакцинацією

Ротавірусна інфекція – одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є ротавірус людини.

Захворювання виникає переважно в холодну пору року.  Найбільшу кількість хворих реєструють з листопада по квітень.

Найчастіше хворіють діти віком від 6 місяців до 4-5 років. Щорічно ротавірус викликає понад 125 мільйонів випадків діареї у дітей та немовлят у всьому світі. Вірус вражає не тільки дітей. Можуть хворіти й дорослі люди, у яких захворювання зазвичай протікає в легкій формі зі стертими симптомами. Інкубаційний період триває до 5 діб (в середньому – 2-3 доби).

Захворювання відноситься до “хвороб брудних рук”. Джерелом ротавірусу є хвора людина. Передача відбувається контактно-побутовим шляхом (при контакті з поверхнями чи предметами, що могли бути забруднені фекаліями – іграшки, меблі, одяг, підлога) або при вживанні в їжу інфікованих ротавірусом продуктів харчування.

Для ротавірусної інфекції характерним є гострий початок: різке підвищення температури тіла, нудота, біль і бурчання в животі, блювання, сильний пронос, водянисто-пінисті випорожнення яскраво-жовтого кольору.

Найкраща профілактика ротавірусної інфекції – вакцинація. Саме вона забезпечує максимально ранній захист дитини.

В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції відносять до рекомендованих. Вакцинувати дитину можна в кабінеті щеплень за місцем проживання, придбавши вакцину  в аптечній мережі за власні кошти, або в приватних закладах охорони здоровʼя.

Щеплення проводяться маленьким дітям, починаючи з віку 6 тижнів від народження. В Україні зареєстровано дві вакцини, обидві оральні – вводяться через рот.

Вчасно введена ротавірусна вакцина значно скорочує частоту важких ускладнень від діареї та зневоднення у дітей віком до 3 років.