Семінар «Актуальні питання епідеміологічного нагляду за дифтерією»

З 4 листопада у м. Києві розпочав роботу семінар з питань удосконалення проведення епідеміологічного нагляду за дифтерією в Україні.

У роботі семінару приймають участь представники МОЗ України, бюро ВООЗ в Україні, СDС, ЮНІСЕФ в Україні, фахівці стуктурних підозрілів з охорони здоров’я обласних державних та у м. Києві адміністрацій, завідувачі, лікарі – епідеміологи, фахівці бактеріологічних лабораторій регіональних закладів громадського здоров’я (обласних лабораторних центрів МОЗ, у тому числі завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень та завідувач бактеріологічної лабораторії нашої установи).

У рамках роботи семінару обговорюються питання епідеміологічної ситуації з дифтерії в світі, Європейському регіоні ВООЗ та Україні; критеріїв визначення випадків дифтерії у відповідності до національних нормативів та реєстрації випадків; алгоритму дій при відстеженні контактних осіб; особливостей лабораторної діагностики дифтерії та ефективних способів її профілактики.

У ході семінару буде розглянуто проект нового наказу МОЗ України «Про порядок здійснення епідеміологічногонагляду за дифтерією».

Під час роботи семінару фахівці зможуть провести обговорення та дискусії.