Семінар з питань інфекційного контролю за туберкульозом

За підтримку міжнародної організації РАТН в рамках впровадження міжнародного проекту «Challenge TB» у м. Київ 29-31.01.2018  відбувся семінар «Ефективні заходи інфекційного контролю при туберкульозі на різних рівнях надання медичної допомоги. Новітні практики».

У семінарі взяли участь фахівці обласних лабораторних центрів та фтизіатричної служби Львівської, Київської та Харківської областей, керівники та фахівці головної фтизіатричної установи країни «Інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г.Яновського АМН України», представники ДУ «Центр громадського здоров’я  МОЗ України».

Представник проекту USAID Challenge TB Іваненко Т.В. ознайомила учасників з задачами міжнародної організації РАТН та проектами, що нею  реалізуються, з цілями Глобальної стратегії ВООЗ «Challenge TB».

Обговорено епідемічну ситуацію та виконання стандартів інфекційного контролю щодо туберкульозу в областях, принципи організації та планування заходів з інфекційного контролю у закладах різних рівнів надання медичної допомоги, проаналізовано основні тенденції захворюваності на туберкульоз медичних працівників.

Консультанти РАТН Дараган Г.М. та Райхерт І.П. ознайомили учасників з сучасними тенденціями розвитку епідемічного процесу при туберкульозі, компонентами інфекційного контролю, міжнародними та національними стандартами інфекційного контролю за туберкульозом, підходами до розробки стандартів операційних процедур (СОП).

Проведено практичні заняття щодо оцінки ризику розповсюдження туберкульозу, розробки планів інфекційного контролю обласного рівня та для окремого протитуберкульозного закладу, оцінки стану вентиляції в приміщеннях лікувально-профілактичних закладів, розрахунку потреби в ультрафіолетових опромінювачах, правил використання засобів індивідуального захисту органів дихання.  та проведення фит-тесту.