Сьогодні Всесвітній день без Wi-Fi

У багатьох країнах світу 8 листопада відзначають Всесвітній день без Wi-Fi.

Технологія бездротової локальної мережі була розроблена австралійським Державним об’єднанням наукових і прикладних досліджень в ході невдалого експерименту з виявлення міні-чорних дірок, що вибухають, розміром з атомну частинку.

Термін Wi-Fi спочатку був придуманий як гра слів для привернення уваги споживача “натяком” на Hi-Fi, від англійського High Fidelity, що означає “висока точність”. На даний момент від такого формулювання відмовилися, і термін Wi-Fi ніяк не розшифровується.

У 2016 році Міжнародна федерація захисників навколишнього середовища (FAI), зареєстрована у Венесуелі, оголосила 8 листопада Всесвітнім днем без Wi-Fi. Мета цього дня – звернути увагу громадськості на можливі ризики для здоров’я, пов’язані з повсюдним використанням бездротових технологій, та закликати людей наскільки можна використовувати кабельне підключення.

Наразі немає ґрунтовних досліджень про вплив радіочастотного діапазону, в якому працює Wi-Fi, на організм людини. Є поодинокі, часто суперечливі дані. Окремі наукові дослідження свідчать, що радіохвилі, які випромінює роутер, викликають такі негативні наслідки для організму: порушення зміни фаз сну – швидкої та повільної, викликаючи безсоння; зниження рівня антиоксидантного захисту, що призводить до зміни роботи внутрішніх органів (мозку, печінки та інших).

Сила хвиль Wi-Fi незрівнянна з іншими побутовими пристроями. Так, випромінювання мікрохвильової печі у 100 000 разів більше, ніж роутера. Радіохвилі від мобільного телефону та комп’ютера також сильніші, ніж ті, що йдуть від маршрутизатора Wi-Fi. Так фахівці заперечують тим, кого непокоїть негативний вплив на організм бездротового зв’язку.

В будь-якому разі, обмеження використання Wi-Fi, як інтернету та мобільних гаджетів в цілому, піде лише на користь вашому здоров’ю.