Тренінг з актуальних питань інфекційного контролю в ході вакцинальної кампанії проти COVID-19

18.08.2022 -19.08.2022 фахівці відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб і відділення особливо небезпечних інфекцій прийняли участь у дводенному очному тренінгу з питань інфекційного контролю при вакцинації від COVID-19 у м. Дніпрі.

Тренінг організований МОЗ України та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» і проводився в рамках проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» від імені міжнародної організації РАТН при підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Під час тренінгу були розглянуті наступні питання:

  • обговорення сучасних тенденцій розвитку епідемічного процесу COVID-19;
  • розбір компонентів інфекційного контролю при організації та проведенні вакцинації від COVID-19;
  • ознайомлення та порівняння міжнародних та національних підходів щодо впровадження заходів з інфекційного контролю;
  • удосконалення знань та навичок щодо оцінки заходів з інфекційного контролю в пунктах вакцинації населення від COVID-19, розташованих у закладах охорони здоров’я, у центрах масової імунізації населення, а також при проведенні виїзних вакцинальних сесій мобільними бригадами.

Враховуючи наближення епідемічного сезону з грипу та ГРВІ, ймовірну циркуляцію як вірусів грипу так і COVID-19, отримані під час тренінгу теоретичні знання та практичні навички дадуть змогу активно співпрацювати з медичними працівниками закладів охорони здоров’я на регіональному рівні для недопущення ускладнення епідемічної ситуації.

2

3