Український тиждень імунізації-2023

З 23 по 30 квітня 2023 року в рамках Всесвітнього тижня імунізації  проводиться Український тиждень імунізації-2023. Метою події є нагадати суспільству про важливість вакцинації, підвищити обізнаність про важливість імунізації для запобігання захворюванням і захисту життя.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я своєчасна імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті від дифтерії, правця, кашлюку, кору, поліомієліту і туберкульозу. Сьогодні проведення профілактичних щеплень – це найефективніший і найрентабельніший засіб профілактики інфекцій, яким можна запобігти імунізацією, як в національному, так і в світовому масштабах.

Здоров’я українців, яке в значній мірі залежить від рівня охоплення щепленнями в країні, залишається найважливішим пріоритетом, тому імунізація є питанням національної безпеки.

Навіть в умовах воєнного стану вакцинації населення приділяється значна увага, бо саме під час війн підвищується ризик виникнення і розповсюдження інфекцій, в тому числі вакцинокерованих. Слід пам’ятати, що через агресію росії проти України медична система перевантажена і зосереджена на допомозі нашим захисникам та постраждалим цивільним мешканцям. Тому ми закликаємо кожного українця відповідально ставитися до власного здоров’я, здоров’я рідних, близьких та всього суспільства.

Низький рівень охоплення населення щепленнями, недотримання термінів планової вакцинації підвищує ймовірність спалахів інфекцій, яким можна запобігти засобами імунізації.

Відповідно до національного Календаря щеплень діти мають обов’язково отримати щеплення проти десяти захворювань: туберкульозу, дифтерії, кашлюка, правця, поліомієліту, кору, епідемічного паротиту, краснухи, гепатиту В, гемофільної інфекції. Дорослі кожні десять років мають отримати щеплення проти дифтерії та правця. Вакцинація проти перелічених інфекцій проводиться безкоштовно в закладах охорони здоров’я.

Для отримання щеплення внутрішньо переміщеним особам достатньо звернутися до найближчого закладу первинної медичної допомоги і безоплатно отримати щеплення незалежно від наявності декларації.

Якщо ви пропустили планові терміни вакцинації, медичні працівники мають скласти для вас індивідуальний графік щеплень з дотриманням мінімальних інтервалів. Під час одного візиту до лікаря можливе одночасне введення декількох вакцин.

Не відмовляйтеся від щеплень, захистіть себе та свою дитину.

Кожне щеплення важливе!