Холодова алергія

Люди, які страждають від алергічних реакцій, добре знайомі з цією проблемою. Однак, варто знати, що алергія буває не лише на традиційні подразники (квіти, рослини, побутовий пил або шерсть улюбленої тваринки). Алергічна реакція може настати й від холоду, а її прояви не менш важкі.

Реакцію організму на холод викликають не тільки мінусова температура повітря. Це може бути холодна вода й холодний вітер, і навіть холодна постіль й прохолодні напої.
Найчастіше холодова алергія вражає обличчя і руки.

Симптоми холодової алергії

Найчастіше зустрічається звичайна форма алергії, яка виникає протягом декількох хвилин з моменту дії низької температури і проявляється кропив’янкою – червоною, набряклою, сверблячою шкірою на ділянках, які безпосередньо контактували з холодом. Коли тіло нагрівається, відчувається печіння на ураженій шкірі. Зазвичай ці прояви проходять вже через одну-дві години після припинення контакту з холодом.
Іноді до зовнішніх проявів алергії на холод приєднується нежить (або псевдоалергійний риніт), холодова мігрень, рідше – лихоманка, утруднене дихання, біль в суглобах, загальна втома. Внаслідок частого та тривалого порушення живлення ділянок шкіри, які піддається впливу холоду, можливий розвиток холодового дерматиту.

До важких симптомів холодової алергії, які потребують невідкладної медичної допомоги, відносяться: анафілаксія, набряк язика та горла, проблеми з диханням (наприклад, поява хрипів), прискорене серцебиття, зниження артеріального тиску, непритомність, шок.

Діти більш схильні до розвитку алергії на холод, тому теплий одяг, рукавички, шапка, шарф, якісне взуття за розміром, що не перетискає дитячу ніжку, для них особливо важливі.

Лікування холодової алергії

Головними ліками від даного типу алергії слід назвати тепло. Якщо оберігати найбільш уразливі ділянки шкіри від холоду, то проблема холодової алергії не буде вас турбувати. Найскладніше захистити від холоду обличчя і руки. Але якщо руки ще можна заховати в рукавички, то для обличчя залишається сподіватися на захист крему.

Тому на холодний період потрібно підібрати жирний класичний крем або ж     придбати спеціальний, який захистить обличчя від холоду.
Головне – пам’ятайте, що у здорових людей рідко проявляється холодова алергія. Тому варто звернути увагу на загальний стан свого організму. Адже алергія може стати симптомом  інших захворювань.