Шум та здоров’я людини

Шумове забруднення атмосфери – одна з форм хвильового , фізичного забруднення , адаптація організму до нього є неможливою.

Поняття шумового забруднення формується в результаті вивчення впливу різноманітних звуків на людину . Інтенсивність шумового забруднення (тиску) вимірюється в децибелах (дБ). Шум інтенсивністю 85 дБ і більше призводить до фізіологічних і психологічних негативних наслідків на нервову систему , сон, емоції, працездатність. Захистити себе від впливу шуму можливо лише за межами міста. В міських квартирах залишається лише один вихід- проведення шумової ізоляції, яка досягається сучасними будівельно-оздоблювальними матеріалами . Значний ефект дає благоустрій житлових районів.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України  від  22 лютого 2019 року № 463 затверджено «Державні санітарні норми допустимого рівня шуму в приміщеннях житлових та громадських  будинків  і на території житлової забудови».

Щодо запобігання шкідливій дії шуму на постійних робочих місцях мають бути спрямовані на зміну технології процесів і конструкцій машин, що є джерелами шуму. Застосовують також установку глушників для поглинання шуму вихлопу повітря. Велике значення має звукоізоляція.

Індивідуальними засобами захисту від шуму є різні типи навушників.

Слід також проводити регулярні запобіжні та періодичні  медичні огляди.

Лабораторія електромагнітних полів та інших фізичних факторів ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» проводить за зверненням фізичних та юридичних осіб визначення рівнів шуму в житлових , виробничих та громадських будівлях і на території житлової забудови. Для проведення вимірювання звертатись за адресою: м. Харків -70, Помірки; тел. 315-00-07.