Щодо участі у тренінгу для мережі епідеміологів та вірусологів, які беруть участь у рутинному та дозорному епіднагляді за грипом в Україні

12 та 13 вересня 2023 року у м. Київ проводиться тренінг для мережі епідеміологів та вірусологів, які беруть участь у рутинному та дозорному епіднагляді за грипом в Україні за участю фахівців ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» Наталії Звєрєвої, завідувача вірусологічної лабораторії та Каріни Торянік, лікаря-епідеміолога відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб.

Метою заходу є ознайомлення зі змінами у епідеміологічному нагляді за COVID-19 в епідсезоні 2023-2024 рр., оновлення знань учасників мережі епіднагляду за грипом; огляд минулого сезону грипу та прогнози на сезон 2023-2024 рр., ознайомлення з електронною системою епіднагляду за грипом; огляд нефармацевтичних заходів громадського здоров’я для зниження ризику та впливу епідемії та пандемії грипу та ГРВІ.

Під час тренінгу учасники поглибили знання щодо:

– прикладної аналітики та використання її в системі епіднагляду за грипом та ГРВІ;

– правил та міжнародних стандартів щодо переміщення, пакування, маркування та транспортування біологічно небезпечного матеріалу.

У ході тренінгу відпрацьовано практичні навики щодо роботи в електронній системі епіднагляду (ЕСЕН).