Щодо участі у тренінгу із розвитку регіональної системи моніторингу і оцінки в сфері громадського здоров’я

З 26 по 27 липня 2023 року у м. Київ фахівцями Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» проводиться тренінг із розвитку регіональної системи моніторингу і оцінки в сфері громадського здоров’я (далі – МіО).

Від нашої установи приймає участь лікар-епідеміолог відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб Каріна Торянік.

Захід проводиться в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Надання підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України для зміцнення та розбудови спроможності системи охорони здоров’я для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики» за підтримки Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC).

Метою тренінгу визначено обговорення принципів розвитку регіональної системи МіО, збору та аналізу даних в сфері громадського здоров’я з метою створення профілів громадського здоров’я.

Основні завдання:

  • підвищення спроможності Центрів контролю та профілактики хвороб щодо аналітичної діяльності з вивчення поширеності інфекційних та неінфекційних хвороб, інших індикаторів, за якими здійснюється оцінка громадського здоров’я;
  • обговорення регіональних профілів громадського здоров’я та подальшого їх впровадження на регіональний рівень;
  • ознайомлення з підходами до моніторингу і оцінки ефективності заходів у сфері громадського здоров’я.

Окрему увагу приділено логістичній моделі показників громадського здоров’я для формування висновків та прийняття управлінських рішень.

Обговорено шляхи збору даних, підходи до моніторингу та оцінки ефективності заходів у сфері громадського здоров’я.

Фахівцями ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» представлений моніторинг та оцінка програм громадського здоров’я за результатами регіональних профілів, визначено стратегічні цілі у забезпеченні розвитку та функціонування сталої системи громадського здоров’я.