Щодо якості води водних об’єктів, що використовуються для купання

Під моніторинговим наглядом ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» знаходиться 10 місць для купання на водних об’єктах міста Харкова та Харківської області (де не ведуться бойові дії). Точки моніторингу якості води поверхневих водойм зазначені тут

https://drive.google.com/open?id=1pNY_uvu9dpvJwFM9vkmt5yH6WYgMS-Pt&usp=sharing

За результатами останніх санітарно-мікробіологічних досліджень проб води поверхневих водойм встановлено, що у воді з Основ’янського озера в місті Харків вміст лактозопозитивних кишкових паличок знаходиться на рівні 9 500 при нормі не більше 5 000 на літр.

У зв’язку з цим не рекомендуємо купання у цій водоймі.

Результати повторних санітарно-мікробіологічних лабораторних досліджень проб води поверхневих водойм, відібраних у межах зони купання Журавлівського гідропарку в місті Харків, відповідають нормативним вимогам.

У зв’язку з цим наразі відсутні обмеження щодо використання цієї водойми для купання.

Наразі за результатами санітарно-мікробіологічних досліджень встановлено, що не відповідали гігієнічному нормативу (не більше 5 000 лактозопозитивних кишкових паличок на літр) проби води в межах зони купання 6 водойм (Основ’янське озеро, Олексіївський лугопарк та Петренківське водоймище в місті Харків, річка Берестова в місті Красноград та смт Зачепилівка Красноградського району, ставок Копань в місті Богодухів).

Перевищення гігієнічного нормативу вмісту у воді лактозопозитивних кишкових паличок свідчить про існуючі ризики для здоров’я населення через потенційну небезпеку наявності у водоймах збудників кишкових інфекційних захворювань. Тому купання в цих водоймах не рекомендується.

Перелік пляжів, які наразі не є безпечними для купання, відображені на карті, яка оновлюється при отриманні нових результатів лабораторних досліджень.