Як зберегти тепло в оселі

Це питання набуває особливої актуальності перед дуже непростим опалювальним сезоном. Дотримуючись простих порад, можна створити більш комфортний мікроклімат в оселі навіть при вимкненому опаленні та холодній погоді за вікном.

Штори потрібно відкривати вдень для потрапляння сонячних променів, які природним способом «опалюватимуть» житлове приміщення. Увечері та вночі закриті штори загороджуватимуть шлях холоду. Але не варто перекривати ними батареї, інакше тепло від них доходитиме лише до підвіконня. Щоб максимально утримати тепло, на вікна можна додатково повісити ковдри.

Утеплення поверхонь Максимально використовуйте щільний текстиль в інтер’єрі, наприклад, трикотаж або махрові тканини. Килимові покриття для підлоги взимку будуть дуже доречними. Можна постелити килим із щільної тканини, тепле покривало поверх ковдри та дивана. Приміщення з таким текстилем тримає тепло від трьох до п’яти годин, а тонкі тканини зможуть утримати його максимум на дві години.

Тепловідбивний екран із фольги  Для створення такого екрану потрібна звичайна фольга, яку кріплять на пінопласт. Екран відбиватиме інфрачервоні хвилі від батареї у бік кімнати, суттєво зменшуючи тепловитрати на зігрівання зовнішніх стін.

Кухонні прилади  На кухні завжди тепло від приготування їжі, а також від постійної роботи холодильника. Чим холодніше в холодильнику, тим більше він тепла віддає кімнаті. Щоб зігрітися, на плиту можна поставити каструлю з водою, пари від якої не тільки прогріють приміщення, але й зволожать повітря.

Вентилятор Щоб повітря не застоювалося, використовується вентилятор – тепле повітря з верхньої частини приміщення переміститься вниз й стане трохи тепліше. Не потрібно спрямовувати вентилятор на батарею,  результату від цього буде мало, але якщо опалення тільки дали, такий спосіб швидко прогріє приміщення.

Теплої вам зими, комфорту в оселях  та не хворійте!